З 14 по 20 березня 2016 року Україна вчетверте приєдналася до міжнародної ініціативи GlobalMoneyWeek, в рамках якої у різних країнах світу проходять заходи для дітей та молоді з метою підвищення рівня фінансової грамотності.
Світова статистика свідчить, що у 2013 році у святкуванні Всесвітнього тижня грошей взяли участь 1 мільйон дітей і молоді з восьмидесяти країн світу; у 2014 році — 3 мільйони дітей і молоді зі ста вісімнадцяти країн світу; у 2015 році — 5,5 мільйонів дітей і молоді зі ста двадцяти чотирьох країн світу. Організатори планують, що у цьому році візьмуть участь близько семи мільйонів учнівської молоді з більш ніж ста країн світу.
Всесвітній тиждень грошей – це міжнародна подія, спрямована на розширення можливостей молодого покоління для упевненого і відповідального фінансового майбутнього.
Тема GlobalMoneyWeekу 2016 році: «Бери участь! Заощаджуй розумно!».
В Україні організаторами Всесвітнього тижня грошей виступають Міністерство освіти і науки спільно з Інститутом модернізації змісту освіти. Національний банк України виступає координатором заходів у рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність».
Учні 10 класуПравдинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, які вивчають курс «Фінансова грамотність», взяли активну участь у проекті «Всесвітній тиждень грошей».
Трускавецький Денис провів лекцію для учнів 9 класу на тему: «Історія походження грошей». Під час лекції демонструвалася цікава презентація. Після лекції учні взяли участь у вікторині «Що зображено на аверсі та реверсі української гривні?». Дев’ятикласники зі здивуванням помітили, що зазвичай не дуже добре розглядають реверс купюр різного номіналу. Зате у ході вікторини усі уважно розглянули і добре вивчили українську валюту.
На уроці «Фінансової грамотності» учні 10 класу взяли участь у диспуті на тему: «Національний банк України та топ-5 найбільших банків України». Дві команди обговорювали критерії розподілу банків на групи:
- Банки з державною часткою (у яких держава володіє часткою понад 75%).
- Банки іноземних банківських груп (власниками контрольних пакетів акцій у яких є іноземні банківські установи).
- Група І (банки, частка активів яких більша за 0,5% активів банківської системи).
- Група ІІ (банки, частка активів яких менша за 0,5% активів банківської системи).
У конкурсі на кращу авторську казку про Гривню здобули перемогу Лапшій Олександр та Трускавецький Денис. Найкращі казки зачитали перед учнями 1-4 класів.
Учні 10 класу Пендлишак Ірина, Демчук Сніжана і Плохотніченко Олександра завітали до молодших школярів, де провели конкурс прислів’їв і приказок, пов’язаних з грошима. Найерудованішими виявилися учні 4 класу.
У конкурсі на кращий бізнес-план взяли участь учні 10-11 класів. Найкращі бізнес-плани були заслухані на позакласному заході «Вдалий бізнес-старт».
На уроці «Фінансової грамотності» учні 10 класу провели ділову гру «Складаємо договір з банком». У ході гри було складено 4 договори купівлі-продажу та 5 договорів дарування.
Дуже цікавими і змістовними були екскурсії до Білозерських відділень Приватбанку, Райффайзен банку Аваль та Ощадбанку.
Крім того, юні фінансисти «вирушили» у віртуальну подорож до Музею грошей Національного банку України.
Всесвітній тиждень грошей у Правдинській школі пройшов на високому рівні, про що свідчить результативність у конкурсах та рівень засвоєних знань учнів. А набуті уміння і навички допоможуть у майбутньому з обранням професії.